444 4 915
444 4 915

SEO

SEO is the latest game changer that nearly every single digital marketing strategy revolves around nowadays. The main strategy is to pinpoint essential keywords that your field of work and online business are going to mostly benefit from, and then run a budget-friendly digital marketing campaign while expanding your online business.

How Do We Do?
Prestij

Marka prestijini ve bilinirliliğini artırır.

Kullanıcılar, yaptıkları aramalarda karşılaştıkları ilk sıradaki siteler için şunu düşünür: “Bu siteler bu işi en iyi yapan, insanlar tarafından en çok tercih edilen sitelerdir”. Google sonuçları üzerine yerleşmiş bu algı sizin zaten kendi sektörünüzdeki en iyi marka imajı çizmeniz için yeterli olacaktır.

Yüksek Dönüşüm

Geri dönüşü en yüksek, yani en karlı reklam yatırımıdır.

KPI’larınızın gereksinimlerine yönelik hedef kitle ihtiyaçlarıyla eşleşen keywordlerin tespitiyle başlayan süreç, hedef kitlenizin davranış analizleri ile dönüşüm sonuçlarınızın ilişkilendirilmesine bağlı geliştirilen stratejilerle dönüşüm oranlarınızı arttırıyoruz.

Hedef Kitle

Doğrudan ilgili hedef kitleye ulaşılmayı sağlar.

Hedef kitle analizini potansiyel ve potansiyel vadeden şekilde kısa ve uzun vadeli kurgulayarak kısa dönemde kar elde etmenizi uzun dönemde ise pazar lideri olmanızı sağlayacak şekilde vizyon odaklı kurguluyoruz.

Tasarruf

Diğer reklam ve mağaza giderlerinden tasarruf.

SEO, kullanıcıların öğrenme ve satın alma motivasyonlarının maksimumda olduğu araştırma süreçlerinin en etkin kullanıldığı pazarlama stratejisidir. Diğer pazarlama kanallarınızın dönüşümlerine odaklanarak maliyetlerinizi düşürecek planlamalar gerçekleştiriyoruz.

Görünürlük

Daha fazla marka görünürlüğü.

Marka bilinirliği markanızın hangi kanallar ile ne kadar görüntülendiği ile doğrudan alakalıdır. İnsanların ihtiyaç halinde arama yapmaları ve arama sonuçlarındaki görünürlüğünüzün itibarlı izlenimi markanızın gücünü arttıracak ve minimum maliyetle uzun vadeli faydaya odaklanacaksınız.

Kalite Puanı

Anahtar kelime uyumluluğu sayesinde, daha az ads maliyeti.

Google Ads reklamlarındaki kalite puanı değerlendirmesi sitenizin hedef keywordlerinizle sahip olduğu uyuma bağlıdır. SEO çalışmalarımızı teknik keyword uyumuna göre kurguladığımız için varolan Ads kampanyalarınızın kalite puanını arttırdığı için maliyetlerinizi düşürerek performansınızı da arttırmaktadır.

SEO is more than “Search Engine Optimization”

SEO is an umbrella term that encapsulates different lines of work done for the increased visibility of your online business. For a functioning SEO, each subsidiary operation should be using effective ways of referencing and advertising. The ultimate goal of SEO is to let search engines and internet users find your online services/products with cleverly designed marketing campaigns.

What does it Mean to be Listed at Top of the Search Results Page?

A simple question to ask yourself is: When you use Google to find what you want to find, where do you look first? Most people would say the “first few results”. Only a small group of people bother looking at the following pages. Eye-tracking and heat-mapping studies show that when using search engines, user behavior draws a triangular viewing pattern with the information that is in front of them.

What Are the Advantages of SEO?

Arama motoru optimizasyonu çalışması şirketinizin ihtiyaçları doğrultusunda planlanarak markanıza özel kurgulanır. Web siteniz için analiz edilerek çıkarılan anahtar kelime hedeflemesinde başarı gösterilmesinin sonucunda;

 • Enhanced Brand Awareness and Prestige
 • Superb Return on Investment (ROI)
 • Reaching Target Audience With Ease
 • Cost Effective
 • Increased Website Visibility and Usability
 • Lowered Cost of Adwords Due to Precise Keyword Targeting

SEO'nun Avantajları Nelerdir?
02 // Example;

Imagine you have a store selling shoes;

Even if your location is at one of the most crowded streets in the city you can still increase your sales by 40 fold with a professionally built e-commerce site. The upside is that you will probably have to reserve only 10% of your expenses to make this happen!

Searched Keywords
/ Monthly Avg. Search Rate
 • Shoes
  110.000
 • Nike Shoes
  90.500
 • Adidas Shoes
  60.500
 • Spor Shoes
  49.500
 • Shoes Models
  33.100
 • Men's Shoes
  27.100
 • Puma Shoes
  27.100
 • Beta Shoes
  22.200
 • Women's Shoes
  18.100
 • Elle Shoes
  18.100
Monthly Search Volume
Webtures SEO - 1

Keywords matter in the online world. Choosing the right keyword is crucial for your success. The above example simply demonstrates the potential benefits of e-commerce. In the example above, we selected certain keywords. In total, 10 different keywords will get an average of 456.200 search rate monthly. This is just the beginning. Considering there are other words related to shoes, adding them together we can easily reach a search volume of 1 million. Imagine the full sales potential an e-commerce business has with this.

İnci Akü

İnci Akü: 12 Ayda %222 Organik Büyüme

Hedef kelimelerin yanı sıra belirlediğimiz long tail kelimelere ait sayfalar oluşturarak hedef kelimeleri hem destekledik hem de organik trafiği arttırmayı başardık. Yaptığımız SEO çalışmalarının sonucunda 20 Aralık 2016 tarihinde 12.858 olan organik trafiği 30 Kasım 2017 itibariyle 41.385’e çıkararak toplamda yaklaşık %222 oranında trafik artışı yakaladık.

 • % 222
  Artış
#

Raking your website higher,

will be much more effective than having a store open for 7 / 24
Webtures ile birinci sıradasınızWebtures SEO - 2
Webtures'ten Önce
En Popüler SEO Kitapları

En Popüler SEO Kitapları

İlk basımı 2011 yılında gerçekleşen ve yoğun ilgi karşısında güncellenerek devam eden Uzmanından SEO ve Sorularla SEO kitapları bugün 64.000 adet satış rakamına ulaşarak ve 2019 yılında güncellenerek en popüler SEO kitapları haline gelmiştir. Webtures Yayınlarından çıkan SEO kitapları halen ilgiyle talep edilerek sektörde rehber olarak okunmaktadır.
Webtures SEO Operational Process


Müşterilerimizle düzenlediğimiz ilk toplantıda Webtures ekibi olarak markalarına ve web sitelerine katacağımız değeri en açık şekilde açıklıyoruz. Web siteleri için detaylı teknik rapor çıkartırken aynı zamanda sektör ve rakipleri baz alarak detaylı anahtar kelime araştırması gerçekleştirerek müşterilerimize sunuyoruz. Kurguladığımız SEO stratejilerinin gelişim ve sonuç aşamalarında web sitelerin genel trafiği, anahtar kelimelerin konumlarında ve marka bilinirliğindeki artışı analizlerimizle raporluyoruz.

Hedeflerin Belirlenmesi

Web sitenizi; teknik, içerik ve diğer konularda analiz ediyoruz. Hazırladığımız detaylı raporu size sunuyoruz. Hedef KPI'lara göre strateji belirlenerek yol haritası oluşturuyoruz.
Keyword Research

Markanızın bilinirliğini arttırmaya ve web sitenize organik kaliteli trafik çekmeye yönelik yararlı olabilecek anahtar kelimeleri farklı araçlardan araştırarak analiz çıkartıyor ve şirketinize sağlayacağı katkıyı size sunuyoruz.
Sector Competitiveness Analysis

Anahtar kelime araştırmanızı yaptıktan sonra anahtar kelime bazında rakip analizini gerçekleştiriyoruz. Analizin ortaya çıkmasının ardından rakiplerinizin pazardaki paylarını araştırıyor ve sektörünüzün pazar raporunu size sunuyoruz.
SEO & İçerik Stratejisi

Anahtar kelime analizimizde çıkarttığımız anahtar kelimeler ile beraber markanıza özel içerik stratejisi oluşturuyoruz. Detaylı analizde çıkarttığımız teknik sorunları gideriyoruz. Oluşturduğumuz SEO stratejisini uyguluyoruz.
Conversation Optimization

Web sitenizin kaliteli trafik almasının ötesinde sitede gerçekleştirilen eylemin artmasına yönelik çalışmalar yapıyoruz. Trafikle doğru orantıda artan dönüşüm sağlamak için sürekli olarak A/B testleri yapmaktayız. Başarılı bulduğumuz sonuçları genele uygulamaktayız.
Analiz & Raporlama

Web sitenize çalışmaya başladığımız günden itibaren kullandığımız analiz araçlarının kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Uyguladığımız SEO stratejisinin sonuçlarına sürekli analiz ediyor ve müşterilerimizi profesyonel iş yönetim uygulaması üzerinden bilgilendiriyoruz.
Tchibo

Tchibo: SEO Non-Brand Organik Satışları %124 Arttı

Tchibo kahve ve kahve makinası gibi sabit ürünlerinin dışında haftalık veya 2 haftalık periyodlarla da özel temalar ile satış yapan bir e-ticaret sitesidir. Herkes tarafından bilinen bir SEO özelliği vardır ki, o da çalışmaların ortalama 2.5 - 3 ay gibi sürede etki etmesidir.

 • % 124
  Artış
03 // Yatırım Getirisi;

SEO ROI

Hem markaların websiteleri ve hem küçük şirketler için arama motoru optimizasyonu oldukça önemli bir yatırımdır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak rakiplerden ayrışmak ve internette görünür olmak için en önemli yöntemdir. Peki SEO yani arama motoru optimizasyonu için yaptığınız harcamaların geri dönüşünü öğrenmek ister misiniz?

SEO ROI

SEO ROI (SEO Yatırım Getirisi)

SEO ROI aracı bir anahtar kelimede veya anahtar kelime grubunda aylık arama hacmine göre olası Google pozisyonlarından siteye ne kadar ciro katkısı sağlayacağını hesaplamaktadır. Aylık aranma hacmi üzerinden Google sıralamasının tıklanma oranlarına göre web sitesine sağlayacağı trafik akışının tahmini satın alma oranına göre ortalama ürün fiyatıyla çarpılarak bulunması formülüne dayanmaktadır.

Özellikle sitelerine SEO yatırımları ve çalışmalar yaptırmak isteyen kişilerin aklındaki ilk soru "Ne Zaman Başlamalıyım?" olmaktadır. Bizler içinse bu sorunun cevabı sürekli gelişen arama motorları algoritmaları ve artan rekabet koşulları sebebiyle erkenden adım atılması gerektiğidir Sebebi ise Google ve diğer arama motorları yeni yapıdaki sitelere popüler olmadıkları için sıralamalarda şans vermemesidir. Bizler ise sitenizi Popüler hale getirerek arama motorlarındaki prestijini önemli bir seviyeye ulaştıracağız.

 1. Sıra Yatırım Getirisi873.600 TL
 2. Sıra Yatırım Getirisi300.000 TL
 3. Sıra Yatırım Getirisi228.000 TL
 4. Sıra Yatırım Getirisi189.600 TL
 5. Sıra Yatırım Getirisi146.400 TL
 6. Sıra Yatırım Getirisi98.400 TL
 7. Sıra Yatırım Getirisi91.200 TL
 8. Sıra Yatırım Getirisi84.000 TL
 9. Sıra Yatırım Getirisi72.000 TL
 10. Sıra Yatırım Getirisi52.800 TL
SEO ROI Grafik
 1. Anahtar kelimeninizin arama hacmini buradan ölçebilirsiniz.
 2. Ürünlerinize ait bilgileri (anahtar kelimenizin arama hacmi & Ortalama Ürün Fiyatı) giriniz.
 3. Dönüşüm oranı ayarlanabilir. E-Ticaret için ideal oran %2'dir.
Birlikte Başaralım!
Örnek Bir Çalışma Sürecini
İncelemek İster Misiniz?

Bizimle iletişime geçerek email adresinize tanımlanacak örnek bir SEO planlama süreci ile çalışma sürecimiz hakkında ön bilgi sahibi olabileceksiniz.

Yıllık Planlama
Özelleştirilmiş Süreç
Takım Çalışması
ve diğerleri...
Bizimle İletişime Geçin

Bizi Tercih Edenler Ne Dediler?

Gülsultan DOĞAN
Ahmet GÖZÜTOK
Selim ÇİTİL
Bilsev ÇATAL
Levent ÖZAYGEN
Osman CEYLAN
Gülsultan DOĞAN
Webtures AI

Webtures Yapay Zeka ile İnsan Dehası Bir Arada Çalışıyor

Webtures şirket içi geliştirdiği yazılımlarla edindiği tüm deneyimi Big Data ile hatasız bir planlama için kullanırken, kullandığı yapay zeka toolları ile kusursuz bir süreç yönetimi yapmaktadır. Hatasız, hızlı ve en verimli sonuçlar için her gün ayrı bir konuda beyin fırtınası yapıyoruz.
SEO Sıkça Sorulan Sorular

Herhangi bir garanti veriyor musunuz?

SEO konusunda Garanti veren firmalara güvenilmemesi gerektiği Google'ın kendi açıklamalarında da yazmaktadır. Google’ın algoritması sık sık değiştiği için, bu konuda garanti veren herhangi bir şirket dürüst değildir. Webtures olarak müşterilerimize sürekli olarak en yüksek seviyede hizmet ve sonuç veren lider bir dijital pazarlama ajansıdır. En iyi dereceleri garanti etmesek de, müşterilerimizle sonuçlar elde etmenin kanıtlanmış bir başarısına sahibiz. Birçok başarılı işletmede nasıl değerli bir ortak olduğumuzu öğrenmek için örnek çalışmalarımızı okuyabilirsiniz.

İşinizi Outsource ediyor musunuz?

Müşterilerimize en iyi SEO hizmeti ve uygun gözetimini sağladığımızdan emin olmak için, Tüm çalışanlar şirket merkezimizde bulunmaktadır.

Sonuçları görmek ne kadar sürer?

200'den fazla farklı sıralama kriteri ile, bir web sitesinin ne kadar sürede derecelendirileceğini tahmin etmek zordur. Deneyimlerimizde müşteriler genellikle ilk 90 gün içindeki uzun kuyruk anahtar kelimelerinde ve 180 gün civarında daha rekabetçi arama terimlerinde önemli iyileşme görmektedir. SEO uzun vadeli bir stratejidir ancak sürekli olarak en iyi Yatırım Getirisini sağladığını kanıtlamıştır.

Web sitemde değişiklik yapmam gerekecek mi?

Web sitenizi düzgün bir şekilde optimize etmek için normalde hiçbir yapısal veya tasarım değişikliği yapılmasına gerek yoktur. Yaptığımız çalışmaların çoğu, her sayfanın kodunda veya içeriğinde. Tipik olarak, çoğu müşteri personelimizin değişiklikleri yapmasını seçer; Ancak, dahili olarak uygulamayı tercih ederseniz de net direktifler sağlayabiliriz.

Link Building yapıyor musunuz?

Evet. Yıllar boyunca yüzlerce yayıncı, blog yazarı ve gazeteci ile ilişkiler kurduk ve her gün yeni ilişkiler kuruyoruz. Ekibimiz, müşterilerimizi arama sıralamasında ileriye taşımak için ilgili ve son derece dikkatli geri dönüşler sunmaktan gurur duyuyor. Çalışanlarınızın, bağlantı kurma dışında günlük görevlerin çoğunda iyi bir şekilde ele alındığını düşünüyorsanız, ücretsiz bir danışmanlık isteyin ve Dijital Pazarlama Danışmanlarımız, bağlantı kurma hizmeti seçeneklerimizi sizinle görüşebilir. Link oluşturma hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Google cezası olan web sitelerine yardımcı olabilir misiniz?

Evet, Google cezalarını kaldırmakta çok başarılı olduk. Web sitenizde bir sorun yaşanıyorsa, web sitenizi iyi duruma getirme konusunda nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için lütfen bize ulaşın.

Anahtar Kelime Araştırması Nasıl Yapılır?

Tüm endüstri türlerinde anahtar kelimeleri analiz etmek için çeşitli araçlar kullanıyoruz. Her bir arama ifadesi için, arama hacmini, müşterinin şirketinin alaka düzeyini, satışa yönelme olasılığını ve anahtar kelimenin rekabet gücünü belirlemeye çalışırız. Ekibimiz, başarılı bir kampanyaya katkıda bulunacağına dair inancımızı temel alarak her bir anahtar kelimeyi seçer.

E-Ticaret siteleri ile çalışıyor musunuz?

Evet. E-ticaret web sitelerinin kendine özgü bir takım zorlukları vardır, ancak kanıtlanmış uygulamalarımız başarılı sonuçlar elde eder. Aynı zamanda Magento, Shopify ve Big Commerce gibi çeşitli alışveriş sepeti platformlarıyla da çalıştık. E-ticaret SEO çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.

Kendi SEO'mu Yapabilir Miyim?

Elbette evet. Bunun için temelden başlayarak çeşitli içerik ve kitapları okumak, analiz araçlarını kullanarak yorumlamak gerekecektir. Bu sebeple aşağıdaki süreçleri izleyerek kendi Kurumsal SEO çalışmalarınızı yapabilirsiniz.
Uzmanından SEO ve Sorularla SEO kitapları. 64.000 adetlik satış rakamı ile sektörün en çok satan kitabını temin ederek okuyabilir ve en detaylı bilgileri öğrenme fırsatı bulabilirsiniz.

Şirketim için SEO yaptırmalı mıyım?

SEO, şirketinizin geleceği için bir yatırımdır. Arama motoru optimizasyonundan elde edilen organik trafik, uzun vadede, ücretli arama trafiğinden çok daha yüksek bir Yatırım Getirisine sahiptir. Web siteniz en iyi anahtar kelimeleriniz için 1. sayfada değilse, çevrimiçi potansiyelinizin büyük bir bölümünü kaçırıyorsunuz demektir. Ücretsiz bir danışmanlık talebinde bulunursanız, dijital pazarlama danışmanlarımız size web sitenizin ihtiyaçlarına özel bir SEO planı sunarak başarıya giden bir yol haritası sunacaktır.

White Hat SEO firması mısınız?

Evet. Şirketimizin kullandığı stratejiler ve teknikler, Google’ın yönergeleri dahilinde kalırken, en iyi uygulamaların en güncelini takip eder. Aynı zamanda rakiplerimizin üzerinde bir avantaj sağladığımız, ama daha da önemlisi, müşterilerimize kendilerine bir avantaj sağlayan çok sayıda araştırma çalışması gerçekleştirdik. Bu çalışmalardan bazıları blog sayfamızda bulabilirsiniz.

SEO Uzmanı/Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyim?

SEO alanında çalışabileceğiniz bir uzman veya ajans seçerken dikkat etmeniz gerekenler konusunda Google ekibi bir video yayınladı. En doğru bilgiyi buradan alabileceğinizi düşünüyoruz.


SEO Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeli
SEO satışlarımı veya potansiyel müşterilerimi arttırabilir mi?

Her şirket size sonuç verebileceklerini söylüyor, ancak biz bunu destekleyecek deneyime sahibiz. Bizi gerçekten özel yapan şey, işiniz için satış ve potansiyel müşteriler yaratmaya olan bağlılığımızdır. Sizin yalnızca daha iyi sıralamalar ve trafik elde etmek için ödeme yapmadığınızı biliyoruz. Öncelikli hedefimiz, gelir elde etmeniz. Bunu bilerek, işinizi her gün daha iyi seviyeye getirmeye çalışıyoruz.

Web sitesi denetim hizmetleriniz var mı?

Evet. Web sitelerinin karşılaşabileceği herhangi bir SEO eksikliğini teşhis etmek isteyen işletmelere yönelik seçeneklerimiz var. Denetimlerimiz kapsamlı ve sağlam bir temele geri dönmek için nelerin tamamlanması gerektiğine dair bir yol haritası sunmaktadır. SEO denetim hizmetleri hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın. Günlük görevleri yerine getirmek için şirket içi bir pazarlama ekibiniz yoksa, bir kerelik denetime karşılık aylık bir hizmet veren bir SEO hizmetine gitmenizi öneririz.

Hangi ülkeler İçin SEO hizmeti sunabilirsiniz?

Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, İngiltere ve Avustralya'yı hedefleyen işletmelere hizmet veriyoruz.

Hangi yazılımları ve araçları kullanıyorsunuz?

Müşterilerimize her avantajı sağlamak için sağlam bir dizi özel SEO araçları ve bazı üçüncü taraf sistemlerini kullanıyoruz.

SEO ve PPC nasıl farklıdır?

SEO, organik arama trafiği sağlamak için arama konumlarını artırmak için bir pazarlama stratejisidir. Bu strateji geleneksel olarak Ücretli Arama ile karşılaştırıldığında zaman içinde daha iyi bir Yatırım Getirisine sahiptir. PPC'nin faydası, trafiği ve satışları çok daha erken gerçekleştirmeye başlayabilmenizdir. SEO ve PPC neredeyse her iş için gerekli internet pazarlama stratejileridir. Hangisini tercih edeceğinizi bilmiyorsanız, ücretsiz danışmanlık isteyin ve Dijital Danışmanlarımızdan biri, ihtiyaçlarınıza uygun bir strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır.

SEO ücreti ne kadardır?

Bir SEO kampanyasının maliyeti, hedeflenen anahtar kelimelere, web sitenizin geçmişine, sektöre ve hedeflerinize ulaşmak için gereken iş miktarına bağlı olarak farklılık gösterir. Her boyutta, büyük ve küçük işletmelerle çalışıyoruz ve gerçek sonuçlar veren ekonomik çözümler sunuyoruz. Dijital danışmanlarımız, sizin için kazanan bir strateji geliştirmek için ihtiyaçlarınızı değerlendirecek. Ücretsiz danışmanlık ve fiyat teklifi için bize ulaşın.

Join The Webtures Talks

Thanks to our regular activities, we are trying to get together with you more, We hope to provide you with all the information and experiences we have acquired in an up-to-date manner.


Details

Browse Our Other Services

What do you think about getting the first place in the search engines and improving the user experience? You can also check out our other services.

UX (User Experience)

The user experience aims to help the site and the visitors reach their aims as soon as possible by directing all the process of the site's visitors.

Details

ADS

With ADS, you can use many advertising models, make special targeting, and increase your business's profits by reaching the target audience.

Details

Are you ready to rise?